LIVRES ANCIENS ET MODERNES

Samedi 11 Février 2023 à 09h30

Lot 31

(3 vol.) [Réunion de 3 ouvrages de droit]
1/- Corvin, Arnold....

1/- Corvin, Arnold. - Venatorius illustratus hoc est Danielis Venatorii methodica codicis Justinianei enarratio, ita emendata ut plane nova videatur, regulis et sententiis ad calcem annexis. Leyde, Henri Verbiest, 1656. 1 vol. in-24, relié plein veau, dos orné - Coins affaissés, mors usagés, petites éraflures de cuir - [24]-635 pp.
2/- Justinien. - Justinani institutionem libri IIII, annotationibus ac notis doctissimorum scriptorum illustrati et adaucti (…) studio et opera Joannis Crispini ; novissime accesserunt annotationes paragraphorum argumenta, graduum descriptiones titulorum institutionum synopsis et methodus Julio Pacio auctore, editio quinta. S.l., s.n., 1597. 1 vol. in-24 relié veau, dos orné - Coins percés, mors fendus, coiffes arasées, lacunes de cuir, court de marges - [30]-423-[23] pp. Relié avec : Juris civilis rom. Initia et progressus ad leg. XII tabularum brevis commentario, ex Vulpiani fragmentum totuli XXIV selectis notis et argumentis illustrati. S.l. [Lyon ou Genève], haeredes Eustathii Vignon, 1597. 175 pp. Relié avec : Titulus tractatusque juris civilis studio in prinis necessarii (…). S.l. [Lyon ou Genève], haeredes Eustathii Vignon, 1597. 224 pp.
3/- Fabre, Jean. - Ioannis Fabri iurisconsulti galli in Justiniani imperatoris Codicem breviarum quantamaxima potuit fieri diligentia à mendis repurgatum (…). Paris, Galiot du Pré, 1545. 1 vol. in-8, demi-reliure veau - Coins percés, mors fendus, lacune de cuir au dos, coiffes arasées, galeries et trous de ver marginaux - [36]-CCCXCV ff., marque d'imprimeur de Galiot du Pré à la fin.

Estimation : 120 € à 150 €