LIVRES ANCIENS ET MODERNES

Samedi 03 Octobre 2015 à 11h30

Lot 253
Antonii Contii [Antoine Leconte].- Volumen legum parvum, quod vocant: in quo haec insunt: tres posteriores libri codicis DN. Justiniani… Authenticae seu novellae constitutriones eiusdem principis: in quas quid operae sit impensum, tertia ab hinc pagina Antonii Contii… [suivi de] Institutionum sive p

Antonii Contii [Antoine Leconte].- Volumen legum parvum, quod vocant: in quo haec insunt: tres posteriores libri codicis DN. Justiniani… Authenticae seu novellae constitutriones eiusdem principis: in quas quid operae sit impensum, tertia ab hinc pagina Antonii Contii… [suivi de] Institutionum sive primorum totius jurisprudentiae elementorum... Paris, Guillaume Merlin, Guillaume Desboys, Sébastien Nivelle, 1565. Deux tomes en un volume in-folio reliure en plein veau du XVIIIe, dos à nerfs ,orné de fleurons, pièce de titre, ex-libris manuscrit au titre (Michel Marchadier ?), texte sur deux colonnes - T I [10ff., titre, préface, index et tables], 324 coll., [1f. blanc], 534 coll., [1p. blanche], coll. 535 à 642, [1f. index], 190 coll. [1p. bla

Estimation : 120 € à 150 €

GALERIE DE CHARTRES
28000 CHARTRES